Continue

JEEP® RENEGADE

JEEP® RENEGADE

KONFORT DHE FUNKSIONALITET

Jeep® Renegade i ri, në pjesën e brendshme është projektuar për të kombinuar me mjeshtëri materialet me funksionalen. Panelet e buta në prekje janë të ndërthurura me elemente funksionale të guximshme si doreza e kapjes së pasagjerëve, e domosdoshme për aventurat jashtë rrugës. Karakteristikat e dizajnit të frymëzuara nga trashëgimia legjendare e markës Jeep® janë inkorporuar me shije në të gjithë pjesën e brendshme.

Specifikimet e reja të Jeep® Renegade përfshijnë vende të projektuara në mënyrë ergonomike, të hartuara në materiale me cilësi të lartë me ngjyra të theksuara, të frymëzuara nga performanca në sportet ekstreme.

frymëzuar nga sportet ekstreme

Specifikimet e reja të Jeep® Renegade përfshijnë vende të projektuara në mënyrë ergonomike, të hartuara në materiale me cilësi të lartë me ngjyra të theksuara, të frymëzuara nga performanca në sportet ekstreme.

KRIJONI MARKEN TUAJ

Me Jeep® Renegade e re, sfera e mundësisë është e pafundme.
Ju gjithashtu mund të personalizoni sipas shijeve dhe nevojave tuaja dhe të lini shenjën tuaj duke zgjedhur pajisje shtesë të brendshme Mopar®.

Performanca në kontrollin tuaj

Mendoni për udhëtimin tuaj ideal. Me Jeep Renegade dhe Uconnect & trade; LIVE udhëtimi bëhen një përvojë për t’u ndarë në 360°; muzika, argëtimi, rrjetet sociale, lajmet, harta dhe shumë më tepër. Zbuloni automjetin e parë në kategorinë e vet që siguron aftësinë për të matur performancën e vet. Qëndro i lidhur me botën dhe qëndro vazhdimisht në kontakt me pasionet e tua, duke e lidhur lehtësisht telefonin tuaj me Android Auto, Apple Car Play.

Përdorimi i UCONNECT ™ LIVE

Bëjini gjërat sipas mënyrës tuaj. Me sistemin Uconnect ™ LIVE, jeni ju përgjegjës për komoditetin dhe argëtimin tuaj. Sistemi vjen me një radio DAB dhe një ekran me prekje 5″ose 6.5″. Lidhni telefonin me Bluetooth® dhe do të keni kontroll të muzikës, mesazheve dhe thirrjeve tuaja kudo që dëshironi të shkoni.

Sistemi Uconnect ™ LIVE 6.5 “ka një sistem të mrekullueshëm navigimi me grafikë 3D të evoluar. Sensorët e avancuar GPS ju tregojnë saktësisht se ku ndodheni në zonat ku mund të pengohen sinjale GPS. Në versionin Jeep Skills të lidhur me Uconnect ™ LIVE, do të keni kontrollin e të dhënave tuaja të drejtimit dhe shtigjeve.

Zbavituni me muzikën e preferuar

Dëgjo muzikën tënde të preferuar në çdo kohë, kudo. Çdo gjë që ju nevojitet në rrugën për ku po shkoni është në duart tuaja – falë zërit të pasur Uconnect ™ LIVE.

SISTEMI BEATSAUDIO

Përvoja e drejtimit nuk do të jetë më kurrë e njëjtë falë sistemit audio speaker dhe altoparlantëve. Zbuloni detajet unike të sistemit audio, tani e disponueshme edhe me sistemin Uconnect ™.
Dy panele aparaturash me sistemin më të sofistikuar loudspeaker. Altoparlantët 6×9 inç janë të vendosur në derën e përparme dhe të pasme.
Një subwoofer/a prej 165mm 10L në kuvertën e pasme. Amplifikator dixhital 8-kanalësh me DSP.

USB, AUX PORT dhe Bluetooth®

Shijoni meloditë tuaja të preferuara duke lidhur një pajisje me një USB dhe Bluetooth falë portës AUX, Uconnect ™ dhe gjithçka bëhet më e lehtë.
FULL STREAM AHEAD trasmetim i plotë.

Bluetooth® streaming ju lejon të transmetoni me valë muzikë në çdo pajisje.

Telefonatat dhe mesazhet

Bëni ose merrni telefonata, dëgjoni ose përsërisni mesazhe me tekst, pa hequr duart nga timoni ose sytë nga rruga. Vëllimi i muzikës suaj rregullohet automatikisht në mënyrë që të dëgjoni telefonatat tuaja hyrëse dhe pastaj të ringrihet volumi në fund të telefonatës.
Së fundi, kur jeni duke ecur me shpejtësi, komandat me zë e bëjnë të lehtë thirrjen e kontakteve tuaja ose të telefononi numrin tuaj të fundit.
Sillni më shumë celularë në festë/party
Lidhni deri në 10 telefona me Bluetooth® për të bërë thirrje. Uconnect ™ sinkronizohet me kontaktet tuaja, kështu që të gjithë duhet të bëni thirrje emrin e tyre ose ta shihni atë në ekranin touch-screen.

SISTEMI I navigimit me harta 3D

Kudo që të merrni aventurat tuaja lëvizëse, sistemi i navigimit Uconnect ™ LIVE ju tregon saktësisht kur do të arrini. Sensor-assisted GPS ju drejton përmes trafikut. Ju do të merrni udhëzime audio për orientim. Lëvizshmëria e madhe e Uconnect ™ LIVE 6.5 “me grafikë 3D e bën të gjithëve kaq të drejtpërdrejtë për tu ndjekur. Për më tepër, sistemi me lidhjen Bluetooth®, ka komandë zanore dhe audio streaming. Ka gjithashtu një portë për USB dhe radio DAB për më shumë mundësi lidhje. Interneti dhe sistemi navigues i Uconnect ™ LIVE 5 është multimedial i avancuar, duke kombinuar argëtimin dhe navigacionin TomTom.

GO BIG OR GO HOME

Përshëndetni ekranin më të madh të grupit të instrumenteve me ngjyra të plota. Ndryshoni ekranin për të treguar sa më shumë ose sa më pak info që dëshironi. Thjesht shtypni disa butona në timon dhe jeni gati. Me ikona dhe instruksione të lehta për t’u kuptuar, ekrani ju ofron një gamë të gjerë opsionesh për përshtatje. E disponueshme si standard në modelet e kufizuara dhe të Trailhawk.

JEEP® SKILLS. JEEP® THRILLS.

Jeep Uconnect ™ LIVE çon aventurën në një tjetër nivel. Aplikacioni Jeep Skills mat udhëtimin tuaj, duke ju dhënë reagime të menjëhershëm se si janë aftësitë tuaja dhe një analizë udhëtim. është një mënyrë e shkëlqyer për të sfiduar veten, për të eksploruar shtigjet e Jeep dhe për të arritur qëllimet. Ju keni mundësinë të ndani rrugët dhe arritjet tuaja me shoferët e tjerë të Jeep online.

Pershendetje, Si mund t'ju ndihmojmë?