Continue

JEEP® WRANGLER

JEEP® WRANGLER

TRAIL RATED®

Jeep® Wrangler mban Trail Rated® badge, qe nenkupton aftesine e tij per te performuar shkelqyeshem ne kushte te ndryshme off-road. Eshte nje konfirmim i Wrangler’s on- dhe off-road mastery, duke ju siguruar qe ne momentin qe e ngisni, ju mund te shkoni te sigurt ne cdo lloj rruge. Mban traditen e markes Jeep® per nje terheqje legjendare, lartesi nga toka, drejtueshmeri, artikulacion dhe aftesine per te kaluar ne uje.

DIESEL ENGINE 2.8 CRD

Common Rail Diesel (CRD) 2.8 16V DOHC, 4-cylinder eshte vleresuar ne 200 hp ne 3,600 rev / min dhe terheqeje 460 Nm ne 1600 – 2600 r / min, me trasmision automatik.

MOTORRI PENTASTAR™ 3.6 V6

Motorri Wrangler ofron 283 kuaj fuqi me 347 Nm terheqje me nje kast alumini shume te lehte. Permiresoni performancen me transmision automatik me autostick. Sistemi i marsheve eshte i afte te kontrolloje elektronikisht terhqejen e motorrit duke ju lejuar te levizni butesisht ne cdo marsh.

ROCK-TRAC®

Siguron nje kontroll perfekt dhe rrit ndjeshem fuqine terheqese ne rrota duke mundesuar manovrim ekstrem ne off-road, me raport 4:1 low-gear qe ju lejon te ngjisni me shpejtesi te ulet me nje rritje te madhe te fuqise terheqese ne rrota.

COMMAND-TRAC®

I disenjuar per te dominuar sfidat me te veshtira off-road, sistemi Command-Trac® 4×4 vjen standard ne Wrangler Sport, dhe Wrangler Sahara dhe con fuqi te barabarte ne te katert cepat duke ofruar performacen me te mire ne kategori per dimer.

KONTROLLI NE ZBRITJE TE KODRES DHE ASISTIMI NE NISJE NE KODER

Kur ngisni ne zbritje te kodres , Hill Descent Control ju ndihmon te mbani nje shpejtesi konstante duke monitoruar veprimet e gazit dhe frenave. Hill Start Assist mban frenat shtypur per nje kohe te shkurter pasi keni hequr kemben nga freant duke ju mundesuar te niseni pa ecur mbrapa.

AKSI DANA 44 HEAVY-DUTY

Montimi I aksit me lart se qendra ofron lartesi nga toka dhe ju ndihmon te reduktoni kryqezimet e boshteve te drejtimit per nje levizje me te bute dhe me te qete.

KONTROLLI I DIFERENCIALEVE TRU-LOK®

Jeep® Wrangler Rubicon ofron akset para dhe mbrapa Dana 44 standard te pajisura me kontrollin e diferencialit Tru-Lok® qe ju ndihmon te keni fuqi terheqese te paimagjinueshme.

SISTEMI I SHKEPUTJES SWAY BAR

Ky sistem, standard ne Rubicon, ju lejon qe automatikisht te shkepusni sway bar kur levizni ne shpejtesi me te ulet se 30 km/h ne menyren 4LO. Gomat e perparme mund te ulen dhe te ofrojne 25% me shume terheqje.

Best-in-class angles

Wrangler oforn Best-in-Class lartesine nga toka (10 inch – 25,4 centimetra) dhe Best-in-Class kend (38,4 -grade), ndalim ne (25,1 -grade) dhe nisje ne (31,3 -grade).

PERFOMANCE E JASHTEZAKONSHME OFF-ROAD

Aftesite e Jeep® Wrangler ju lejojne te ngisni makinen ne cdo lloj terreni. Fuqia terheqese ju ndihmon te mbizoteroni rrugen ne te gjitha kushtet. Artikulacioni Jeep® Wrangler rrit performancen ne on dhe off road performance duke rritur fleksibilitetin, artikulimin e akseve dhe rrotave ne udhetim.
Manovrimi eshte celesi per te shmangur situata alarmante dhe demtime te automjetit tuaj. Lartesia e Jeep® Wrangler nga toka dhe mbrojtesja poshte, mundeson kalimin e pengesave si gure, dru dhe rruge e paniveluar.
Kaloni cdo rreke me siguri fale Water Fording qe ofron izolim te plote elektrik pluspozicionimi larte optimal i ajrosjes.

Pershendetje, Si mund t'ju ndihmojmë?