Continue

New Jeep Compass 4xe Rechargeable Hybrid

New Jeep Compass 4xe Rechargeable Hybrid

Drejt rrugës për ndryshim!

Teknologjia hibride plug-in 4xe plotëson kërkesat e një drejtimi modern duke u përqëndruar në dy motorë: elektrik dhe termik. Performanca legjendare e Jeep është gjithmonë më e mira.

Revolucioni Jeep

Efikasiteti dhe performanca: teknologjia e re hibride 4xe përmirëson lëvizjen në çdo mënyrë. Hibridi i ri plug-in Compass 4xe është i pajisur me motorin më të mirë hibrid dhe nuk humbet asnjë moment për të treguar performancën ikonë të Jeep. Fuqia dhe performanca tani janë një.

Emetimet e reduktuara

Fryma që Jeep përcjell është e njëjtë si më parë, revolucioni kalon në motor. Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid merr sfida të reja të drejtimit me motorët termikë dhe elektrikë. Në modalitetin e kombinuar, emetimet e CO2 ulen ndërsa në modalitetin elektrik, ato reduktohen në 0.

* në krahasim me motorët tradicionalë

Reduktimi i konsumit

Përdorimi i kombinuar i motorëve elektrikë dhe benzinës zvogëlon konsumin e karburantit dhe përmirëson performancën. Në modalitetin elektrik, tërheqja sigurohet ekskluzivisht nga motori elektrik dhe bateria 11.4 kWh gjithmonë siguron më shumë se 50 km autonomi elektrike në qytet pa emisione CO 2 dhe ul ndjeshëm konsumin tuaj mesatar.

Fuqia e hibridit

Me një prodhim të kombinuar prej 190 ose 240 kf, Jeep ® Compass 4xe ofron një performancë të kënaqshme: përshpejtimin nga 0 në 100 km / orë në vetëm 7.3 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 130 km / h në modalitetin elektrik dhe 200 km / orë në modalitetin hibrid.

* koha më e shpejtë për Jeep ® Compass 4xe me motor 240 kf

Heshtja, po vjen New Jeep Compass

Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid mund të zhvillojë deri në 240 kf fuqi të kombinuar me përshpejtimin 0-100 km / h në 7.3 sekonda *. Vetëm motori elektrik ju jep një distancë prej më shumë se 50 km në qytet me një bateri të ngarkuar, pa shkarkime dhe në heshtje.

* koha më e shpejtë për Jeep ® Compass 4xe me motor 240 kf

Mundësi për të zgjedhur

Në Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid, ju keni mundësi të zgjidhni midis 2 motorëve:

190 KF

Motor termik

1.3 motor turbo me 4 cilindra benzinë 130 kf

AT6 4xe eAWD

Dy fuqi në dispozicion: 130 kf ose 180 kf. Motori benzinë 1.3 L turbo dallohet me një performancë të përmirësuar ndjeshëm, zhurmë të zvogëluar dhe konsum më të ulët të karburantit krahasuar me paraardhësit e tij.

MOTORI ELEKTRIK

Motor elektrik 60 kf

Zbuloni një eksperiencë të re drejtimi me modalitetin elektrik. Zero ndotje mjedisi, autonomi prej më shumë se 50 km në qytet dhe lëvizje e heshtur.

240 Kf

Motori me djegie

1.3 motor turbo me 4 cilindra benzinë 180 kf

AT6 4xe eAWD

Dy fuqi në dispozicion: 130 kf ose 180 kf. Motori benzinë 1.3 L turbo dallohet me performancë të përmirësuar ndjeshëm, zhurmë të zvogëluar dhe konsum të ulët të karburantit krahasuar me paraardhësit e tij

MOTORI ELEKTRIK

Motor elektrik 60 kf

Zbuloni një eksperiencë të re drejtimi me modalitetin elektrik. Zero ndotje mjedisi, autonomi prej më shumë se 50 km në qytet dhe lëvizje e heshtur.

 

Transmision automatik me 6 shpejtësi

, Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid kombinon performancën dhe fuqinë falë komoditetit të siguruar nga transmetimi automatik me 6 shpejtësi. Transmisioni i ri garanton reagim më të mirë dhe përshpejtim më të shpejtë. Kutia e shpejtësisë automatike është më e butë, më e këndshme në qytet dhe për rrugët off-road.

Përzgjedhësi i mënyrës hibride

Hibridi i ri plug-in Jeep ® Compass 4xe ofron tre mënyra të ndryshme drejtimi: modaliteti hibrid përdor të dy motorët, elektriku përdor vetëm motorin elektrik me emisione zero të CO 2 dhe modaliteti E-Save ruan nivelin sipas dëshirës. Bateri ose karikim gjatë drejtimit.

Selec-terrain ®

Zgjidhja më e mirë për t’u përshkruar çdo terren. Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid është i pajisur me sistemin e kontrollit të transmetimit Selec-Terrain i cili ju lejon të zgjidhni midis katër alternativave të drejtimit: Auto, Snow, Sand / Mud dhe Sport. Trailhawk, i disponueshëm ekskluzivisht në versionin hibrid plug-in 4xe, shton alternativën e pestë: Rock, për terrene shumë të vështira.

 

Kapaciteti tërheqës

Jeep ® Compass 4xe plug-in hibrid ka një kapacitet të lartë tërheqës *, ideal për një jetesë dinamike. Mund të tërheqë një rimorkio, një rimorkio që mban një varkë të vogël, një motor ose një makinë dëbore.

Gjeneratë e re në drejtim

Jeep ® Compass hyn në botën e elektrifikimit me teknologjinë e re 4xe. Performanca e pakonkurueshme e Jeep® AWD kombinohet me shtytjen elektrike dhe rezultati është i jashtëzakonshëm. Një koncept i ri i drejtimit dhe një ekosistem i shërbimeve dhe zgjidhjeve që evolojnë me Jeep.

Shërbimet Uconnect™

Me sistemin e Shërbimeve Uconnect em të regjistruar në Compass 4xe, ju mund të komunikoni me Jeep-in tuaj lehtësisht në distancë, falë aplikacionit My Uconnect,, i cili mund të shkarkohet nga App Store dhe Google Play. Rezervuar për përdoruesit e 4xe, funksioni i ri My eCharge ju lejon të kontrolloni karikimin nga pajisja juaj.

Easy Charging

Standard në të gjithë Jeep ® 4xe plug-in hibrid, Home Charging Cable ju lejon të rimbushni baterinë 11,4 kWh thjesht duke e lidhur në prizë. Përveç kabujve të tipit 3 të tipit 2, të nevojshëm për rimbushje në një terminal publik, stacioni i ri në shtëpi, easyWallbox është i disponueshëm si një opsion. I shpejtë dhe shumë i lehtë për t’u instaluar (plug dhe play) në shtëpi dhe ul ndjeshëm kohën e karikimit. EasyWallbox zbulon konsumin e energjisë në shtëpinë tuaj dhe automatikisht optimizon rrjedhën, për të parandaluar ndërprerjet e mundshme të energjisë.

Lëviz në liri

Falë aplikacionit My Uconnect – ju mund të karikoni hibridin tuaj 4xe në çdo stacion karikimi publik në Europë, pa ndryshim çmimi. Falë shërbimeve të integruara Uconnect për nevojat tuaja, tani është më e lehtë të gjesh stacionet më të afërta të karikimit. Ka mbi 120,000 stacione në Europë.

Garanci maksimale

Bateritë 11.4 kWh në automjetet plug-in hibride përfitojnë nga garancia më e mirë në kategorinë e tyre: 8 vjet ose 160,000 km. Ju mund të përfitoni nga një zgjatje 5 vjeçare e garancisë me Mopar ® Vehicle Protection.

Zgjidhje ekskluzive financimi

FCA Bank ofron financim të veçantë për Jeep 4xe plug-in hibrid. Me Jeep ® Miles nga Leasys, ju paguani vetëm për kilometrat e drejtuara, me 1.000 km të përfshira tashmë në çmimin e qirasë.

Exteriori

Një ikonë e vërtetë urbane me linja inovative, aktuale dhe tërheqëse.

Detaje që bëjnë diferencën

Grilja me shtatë hapësira e New Jeep Compass 4xe Plug-in Hybrid është ridizenjuar dhe thekson detajet e përparme të këtij SUV kompakt. Rrotat e aliazhit 17 “, 18” dhe 19 “, me përfundime Satin Grey ose Gloss Black, janë autentike të Jeep ®. Distinktivi ekskluziv 4xe dhe ngjyra blu nënvizojnë stilin e tij unik. Aksesorët Mopar plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të personalizimit.

Pershendetje, Si mund t'ju ndihmojmë?